Pro zdraví našich nejmenších

Současná doba je velmi zaměřená na oblast ekologie. Na náš trh se dostává čím dál více výrobků, které splňují veškeré podmínky, které na nás klade povinnost chránit přírodu.

pitná voda

  • Je to pár desítek let, co se s velkým nadšením vyměnilo téměř vše skleněné v oblasti potravin za téměř vše plastové.
  • Pamětníci si možná ještě vybaví, jakou složitou cestou šlo například takové obyčejné mléko.

    • Nejprve jsme si ho mohli koupit ve skleněné láhvi, pak se přestěhovalo do zajímavého plastového sáčku, který toho mnoho nevydržel, a nakonec skončilo v krabici.

Přesto plastové láhve stále ještě převažují.Stačí se podívat do některého regálu obchodu s potravinami.

Doživotní záruka

Všichni ale víme (nebo alespoň tušíme), že plastové láhve nejsou to pravé. Zejména pro naše děti. Z těchto materiálů se uvolňují nebezpečné ftaláty, které děti ohrožují na zdraví. Ještě nedávno bylo ale docela těžké najít vhodnou alternativu právě za plastové láhve. Každý rodič, který vypravuje ráno dítě do školy, tak dobře ví, jak těžkou má jeho potomek tašku. A to už v první třídě. Děti toho nosí do školy někdy až zbytečně moc. A namáhat jejich záda ještě tím, že jim dáme další zátěž v podobě obalu na pití, se nám asi také příliš nechce.

  • Proto těmto rodičům vyšli někteří výrobci vstříc tím, že začali na trh dodávat ekologické skleněné láhve.

sklo

Rozhodně nemusíte mít žádnou obavu, že by se mohla láhev rozbít a vašemu dítěti by hrozilo nějaké zranění. V lepším případě poškození učebnic. Obavy jsou naprosto zbytečné. Tyto nádoby na nápoje jsou vyrobeny tak kvalitně, že jsou velice odolné vůči rozbití a přesto jsou velmi lehké.

  • Konečně tedy budete moci v zimě dát svému potomkovi například teplý čaj, který po chvíli nebude mít nepříjemný nádech, který dodal polyethylentereftalát neboli PET.