Nikdy se neokouká ani neprošlape

Kdy začaly vznikat první ručně tkané textilie, se už asi nedozvíme. Na tom se totiž nemohou shodnout ani vědci, kteří se tímto problémem detailně zabývají. Sice se metody výzkumů stále zdokonalují, ale to neznamená, že si Orient nenechá své tajemství navždy pro sebe. Perský koberec, perské koberce vždy uchvacovaly svou krásou každého, kdo je spatřil. A určitě se na tom nic nezmění.

orientální koberec

  • Pokud do orientálních zemí zavítal některý cestovatel ze vzdálených zemí, pak se v jeho denících jistě zmínka o této nádheře objevila.
  • Čtenáři se pak mohli jen domýšlet, jak asi ten pravý PERŠAN vlastně vypadá.

My se však domnívat nemusíme, my si můžeme vše prohlédnout, a pokud se nám některý z nich zalíbí natolik, že bychom ho chtěli mít doma, pak není proč váhat. Vybrat si můžeme z běhounů, volně ležících jednotlivých kousků nebo například vytvořit z této textilie netradiční dekoraci na zeď.

Cena roste, krása zůstává

Pokud byste se zeptali některého skutečného znalce, jakou má pravý perský koberec hodnotu, zřejmě by vám odpověděl, že stále vyšší. A měl by pravdu. Cena neboli hodnota těchto uměleckých děl se den ode dne zvyšuje a není rozhodně žádné nebezpečí, že by to mělo vzít opačný postup.

  • Proto je koupě těchto výrobků opravdu dobrým nápadem do budoucna.
  • A také mohou být dobrým nápadem na svatební dar pro někoho z vašich blízkých.
  • Dáváte totiž hodnotu, která skutečně jen poroste.

A navíc, podle odborníků se pravý PERŠAN prý nikdy neprošlape. Jedná se tedy o krásu skoro věčnou. Zřejmě na tom něco bude, protože první textilie tohoto typu jsou stovky let staré.

kobereček

Navrhněte si ten svůj

Jestliže patříte k náročnějším zákazníkům nebo vám prostě jen do oka nic nepadlo, pak není problém si vytvořit návrh a nechat si podle něho zhotovit svůj originál na zakázku. Bude vytvořen v dílnách v oblasti bývalé Persie.