Jak naložit se životem po rozvodu?

Proč neumyl auto, zašpinili jste kvůli tomu o karoserii jeho nový oblek. To jsou malichernosti, pokud samozřejmě nejde o vážné problémy, za které on rozhodně nemůže, jako je vaše nemoc apod. Manželství je rodinný život, po kterém jste vždy toužili. Nic nebývá vždy ideální. Nemějte tak velké nároky na muže, jako když jste měli 20 let …
Někdy však vztah opravdu nefunguje, je v něm násilí či alkohol. Tehdy nemá smysl manželství uměle udržovat. Mnoho manželů se však chce rozvést kvůli neshodám, které by si stačilo navzájem vysvětlit. Ani při těch nejlepších úmyslech se nemusí všechno vydařit tak, jak jste si plánovali. Před svatbou všechno vypadá jinak. Partneři jsou vstřícnější, stále zamilovaní a plní plánů do budoucna. Každý den je nový a vzrušující, pro oba není problém udělat pár ústupků, jak se dohodnout.
deprimovaná žena

Rozvedená žena si klade řadu otázek

Proč moje manželství tak nešťastně dopadlo? Jak předejít hněvu dítěte po návratu domů od otce a jak na to reagovat? Co dělat se svým sklonem soupeřit o dítě s jeho otcem? Proč se mi nedaří navázat uspokojivý vztah k jinému muži? Kdo může za to, že manželství končí špatně?
Mnohé rozvedené ženy se chovají přehnaně suverénně na veřejnosti. Je to často obranná maska nesmělé ženy, která se obává odmítnutí. Chtějí to vše překrýt fasádou suverenity. Jenže to lidé na první pohled nevidí, což rozvedenou ženu trápí. Ženy by se neměly obávat, jak jejich stav přijme okolí a bát se ztrapnění. Předpokládat, že o rozvedené každý pomýšlí nepříznivě a že za tento stav může pouze žena, je mylné.
Přitom právě takovým nejistým chováním se o novou známost můžete připravit okamžitě. Navíc, neměli byste hodnotit manželství jiných lidí jednostranně. Všímat si jen těch případů, které potvrzují vaši špatnou zkušenost. Ano, muži bývají v mnoha případech strůjci rozvodů. Ale najdou se i případy, že důvodem jsou ženy.
holka na kolejích

Druhou šanci si zaslouží každá žena

Rozvedená žena, která je psychicky rozlámaná, potřebuje zažít příjemné dobrodružství a citovou vzpruhu. Takovou, kterou jí její dítě dát nemůže. Ne, nebojte se najít si nového partnera, byť velmi rychle po rozvodu. Je to náplast na zraněnou duši. Nemusíte nosit rok černé šaty a trápit se.