Box není jen bezduché bušení do čehokoliv

Jestliže chcete začít s tak náročným sportem, jakým je bezesporu boxování, budete k tomu potřebovat několik nezbytností. U většiny silových sportů je především zapotřebí vytrvalost. Jestliže byste zaběhli do nějakého fit centra pouze párkrát do měsíce, asi by vám vaše tělo moc nepoděkovalo. Spíše by nárazovou námahou dost trpělo a vaše svaly nebo klouby by vám to daly brzy znát. Je tedy potřeba pořídit si vhodné tělocvičné náčiní přímo domů. Základem je pochopitelně boxovací pytel a k němu vhodné rukavice.

§ U rukavic nebude při výběru až takový problém, ale pytel musíme vybírat trochu obezřetněji.

drsný boxer

Boxerská hruška je základ

Jaké parametry hrají při výběru boxovacího pytle roli? Především vaše váha.

o Jestliže máte v plánu pouze klasický fitness tréning, a ne přímo soustředění na nejbližší olympiádu, pak by měl mít boxovací pytel přibližně polovinu vaší váhy.
Dalším parametrem je délka (nebo také výška) tohoto cvičebního náčiní. Tady už velmi záleží na typu tréningu.

o Pokud máte v úmyslu trénovat pouze údery rukou, pak stačí pytel, který je kratší. Jeho délka je mezi osmdesáti až sto dvaceti centimetry.

o Máte-li v plánu zapojit do úderů i nohy, pak je potřeba pytel o délce dvou metrů.
Zřejmě nejvíce známým cvičebním náčiním tohoto typu, je takzvaná hruška.

obrázek boxerky


Boxerská hruška je ideální pomůckou, která vás zdokonalí v oblasti

§ rychlosti
§ přesnosti
§ postřehu.

Pro správnou techniku, která je u tohoto sportu nezbytná, je nutné natrénovat rytmus a načasování. Boxerské hrušky jsou pro trénink těchto dovedností přímo nezbytné. Vyrábějí se v několika váhových a délkových variantách. Klasické hrušky, které váží jeden až tři kilogramy, jsou určené k tréningu úderů rukou. Lze ale pořídit i takovou, která váží třicet kilogramů. Pak můžete zapojit i kolena a lokty.