Adrenalinový svět Bungee

Bungee Jumping k nám dorazil z Anglie. Jedná se o druh adrenalinové zábavy, kde se doslova vrháte hlavou dolů z velké výšky, nejčastěji z mostu. Jste přivázaní jen za kotníky k dlouhému pružnému lanu.
Cena jednoho skoku za jednu osobu je pohybuje okolo 1500kč-3000Kč.
Musíte mít nejméně 18 let (občanku s sebou!), anebo musíte mít písemný souhlas rodičů, či jiného vašeho zákonného zástupce. Nesmíte být pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

vysoký most

Při příchodu se vás ujmou instruktoři. Ten vás poučí jak o samotném skoku, tak o možném nebezpečí. Vysvětlí postup a princip. Podepíšete potvrzení o tom, že skáčete zcela dobrovolně. Navléknou vás do jistícího postroje, který je připevněn k lanu. Postavíte se na kraj mostu. Výhledem se v tuto chvíli asi moc nepokocháte J. Nadechněte se, odhoďte nervozitu a spusťte se po hlavě dolů. Párkrát se zhoupnete, a poté vás instruktoři vytáhnou kotvou zase zpátky nahoru. Oddechnete si, až budete stát nohama na pevné zemi.

Nebezpečí!
Každý adrenalinový zážitek s sebou nese možná rizika. Pokud si chcete být zcela jistí, před skokem se nechejte prohlídnout vašim praktickým lékařem. Samozřejmě mu sdělte, že máte v plánu vyzkoušet Bungee Jumping.  Celkově Bungee zatěžuje vaše klouby, páteř a srdce. Rozhodně by se téhle adrenalinové zábavě měly vyvarovat osoby se srdečním onemocněním, vysokým krevním tlakem, epilepsií, problémy s páteří, duševními poruchami, astmatici. Nesmíte být po žádném větším úrazu hlavy a páteře, po mozkové příhodě, infarktu.
V den skoku byste neměli být nemocní. I pouhá rýma je důvodem k přeložení termínu.

Pokud máte příliš velký strach, a chcete skočit z donucení jiné osoby, rozmyslete si to. Na skok musíte být psychicky připravení a smíření s ním. Pokud ne, může to pro vás mít psychické a duševní následky.
Cítit nervozitu je zcela přirozené J.

bungee jumping

Co získám?
Zážitek k nezaplacení!
Dobrodružství, na které budete vzpomínat celý život. Určitě se budete i chlubit těm, kteří tolik odvahy nemají.